OLEJ LNIANY DO DIETY DR BUDWIG ZIMNOTŁOCZONY 500ml Ol'Vita
fffff

OLEJ LNIANY DO DIETY DR BUDWIG ZIMNOTŁOCZONY 500ml Ol'Vita

5907591923006
28,90 zł
Brutto

 

Olej lniany do diety dr Budwig zimnotłoczony 500ml

Olej lniany do diety dr Budwig zimnotłoczony to produkt sztandarowy firmy Ol'Vita. Charakteryzuje się najwyższą jakością i delikatnym lekko orzechowym smakiem bez goryczy. Ze względu na 3 miesięczny termin przydatności do spożycia olej ten tłoczony jest systematycznie i w krótkich partiach. Specjalnie dopracowana technologia produkcji oleju lnianego o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 pozwala na zapewnienie optymalnych parametrów warunkujących stabilność produktu. Olej ten wyjątkowo chroniony jest przed światłem, tlenem i temperaturą, dlatego też już na etapie produkcyjnym zapewniana jest mu niska temperatura. Po wyprodukowaniu przechowywany jest w chłodniach, a wysyłany do klientów w termosach styropianowych. W celu zapewnienia wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 (powyżej 50 g/100 g oleju) pieczołowicie badamy każdą partię surowca użytego do tłoczenia oleju.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do surówek, sałatek, zup, sosów, kasz, ziemniaków lub innych potraw. Idealny jako dodatek do soków warzywnych, koktajli i deserów. Proponujemy połączenie oleju z chudym białym serem i dodatkami w formie pasty serowo-olejowej.

Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Olej lniany do diety dr Budwig posiada delikatny, lecz jednocześnie charakterystyczny smak dla oleju lnianego o wysokiej zawartości kwasów omega-3. Nie posiada jednak cech dominujących smak potrawy.

Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu.

Sugerowana porcja to 5 łyżeczek/ dzień.

Olej przyjmowany na czczo: 1 łyżka, pomocniczo przy zaparciach.

Składniki: Olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega 3, zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany

Wartość odżywczaw 100 gw porcji: 5 łyżeczek (20g)% RWS* w porcji
Wartość energetyczna 3700 kJ/ 900 kcal 740 kJ/ 180 kcal 9%
Tłuszcz 100g 20g 29%
W tym:
Kwasy tłuszczowe nasycone 9g 2g 10%
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 15g 3g -
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone 74g 15g -
Węglowodany 0g 0g 0%
W tym: cukry 0g 0g 0%
Białko 0g 0g 0%
Sól 0g 0g 0%

Masa netto: 500 ml

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był bezwzględnie w lodówce. Na czas transportu, w celu zapewnienia optymalnych warunków, produkt pakowany jest w opakowanie termiczne. W niskich temperaturach olej może mętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek (kolor złoty) + opakowanie termiczne. 

Informacje o alergenach: W firmie Ol'Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami.
Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

Kraj pochodzenia: Polska 

Producent: Ol’Vita

Zobacz także

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.