SUPLEMENTY DIETY

SUPLEMENTY DIETY

Pokazano 1-24 z 59 pozycji

Co to jest suplement diety? Kto powinien stosować suplementy diety i dlaczego? Jak je stosować i które wybrać?

Prawidłowo zbilansowana dieta powinna dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jednak w wielu przypadkach istnieje zasadność stosowania suplementów diety by uzupełniać ewentualne braki w organizmie.

Co to jest suplement diety? Z definicji suplement diety jest to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczych lub złożonych, wprowadzany do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie, np. w postaci: kapsułek, tabletek, drażetek i w innych podobnych postaciach. Suplement diety jest to skoncentrowane źródło witamin, minerałów i mikroelementów, aminokwasów, kwasów tłuszczowych, antyoksydantów, błonnika oraz substancji roślinnych i probiotyków, które pochodzą z natury. Suplementy nie zastępują jedzenia, jednak mogą pomóc w profilaktyce wielu chorób. Suplement diety może wspomóc dorosłą osobę w okresach życia, które są bardziej wymagające. Na rynku dostępne są suplementy diety dla kobiet będących i planujących ciążę, osób aktywnych fizycznie i sportowców, osób podczas żywienia eliminacyjnego, osób narażonych na stres, osób powyżej 50 roku życia, osób z obniżonym apetytem czy osób w okresie rekonwalescencji. Konieczność wsparcia diety suplementami wymusza również pogarszający się w błyskawicznym tempie stan środowiska naturalnego.

Jaki suplement wybrać?
Na rynku jest ogromny wybór suplementów diety, które łatwo wpasowują się do potrzeb konsumentów. Suplementy diety można dostosować do potrzeb osób zdrowych i stosować przy dobrym prowadzeniu diety jak również zadbać o urodę. Najlepsze produkty powstają poprzez połączenie naturalnych składników, witamin i składników mineralnych. W naszym sklepie znajdziesz odpowiedni do swoich potrzeb suplement diety z naturalnym składem.

Najważniejsze informacje dotyczące suplementów diety:

  • Suplement diety to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety

  • Należy rozsądnie stosować suplementy diety i dobierać je do sposobu żywienia i stanu odżywienia

  • Trzeba pamiętać, że nadmierne spożycie składników z dietą i suplementami również ma niekorzystne skutki zdrowotne

  • Suplementacja powinna być dobrana po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem, najlepiej po ocenie stanu odżywienia.

  • Pamiętaj, aby zapytać lekarza o dawkowanie, skutki uboczne i możliwe interakcje z przyjmowanymi lekami.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.