ŚRODKI CZYSTOŚCI

ŚRODKI CZYSTOŚCI


W dzisiejszym świecie coraz więcej osób dba o planetę, wybierając przy tym wiele ekologicznych produktów, w tym środków czystości.  Ze względu na to, że preparaty te są coraz bardziej popularne i szeroko dostępne, jesteśmy w stanie wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają. Kluczową kwestią jest świadomość, dlaczego warto zakupić ekologiczne środki czystości. Pierwszą i jedną z ważniejszych ich zalet, jest to, że posiadamy wiedzę na temat ich składu. Informacje o składzie nie zawsze są klarowne w przypadku tradycyjnych środków czystości. Naturalne środki nie zawierają niebezpiecznych związków takich jak m.in.: enzymów, formaldehydu czy wybielaczy, silnych konserwantów czy toksycznych związków zapachowych. Jedną z głównych zalet tego typu produktów, jest również ich biodegradowalność i przyjazny wpływ na ekologię. Dla kogo głównie przeznaczone są ekologiczne środki czystości? Tak naprawdę dla wszystkich, ale bardzo cenią sobie te produkty osoby, które dbają o środowisko, dla alergików, osób z problemami skórnymi, dla tych, którzy kochają przyjemny zapach unoszący się w domu, pozbawiony toksyn. Do tego typu detergentów należy m.in. boraks, który występuje w postaci drobnych kryształów rozpuszczających się w wodzie, w pełni bezpieczny środek czystości o szerokim zastosowaniu. Boraks sprawdzi się idealnie podczas czyszczenia wanny, umywalek bądź ubikacji. Ciężkie do usunięcia zabrudzenia? Nic prostszego! Po zmieszaniu z octem, boraks usunie nawet stary osad wody z kabiny prysznicowej. Co więcej, środkiem tym możemy udrożnić rury, usunąć ciężkie plamy z wielu tkanin, zwalczyć niebezpieczne insekty, czy stworzyć z niego ekologiczny proszek do prania. Pewnie wielu z Was zastanawia się jak to możliwe? Łącząc ten ekologiczny produkt z sodą bądź kwaskiem cytrynowym usuniemy niejedno zabrudzenie, odświeżymy nasze materiały. Efekt z pewnością będzie zachwycający.O czym jednak należy pamiętać? Przede wszystkim o środkach bezpieczeństwa. Boraks należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz zwierząt, podczas używania produktu zakładamy gumowe rękawice, unikamy kontaktu z oczami, środek przechowujemy pod zamknięciem, produktu nie stosujemy w okresie ciąży. Wiesz że kwasek cytrynowy sprawdza się w utrzymaniu czystości Twojego domu? Tak!!! Możesz nim wyczyścić czajnik z kamienia czy armaturę łazienkową, kubki z osadu po kawie czy herbacie lub jako skuteczny wzmacniacz proszku do prania białych ubrań lub firan. Spotkałeś się z sodą kalcynowaną – środek, który ułatwi pranie, prasowanie i sprzątanie. Sprawdzi się doskonale jako naturalny środek do prania, wywabiania plam, sprzątania, usuwania trudnych zabrudzeń czy zmiękczania wody.

Na co zwracamy uwagę kupując ekologiczne środki czystości?

  • Należy pamiętać, aby zweryfikować konserwanty użyte do produkcji ekologicznego środka czystości, czy jego zapach pochodzi z olejków eterycznych czy z substancji pochodzenia syntetycznego

  • Zwracamy uwagę na opakowanie, sprawdzamy czy zostało ono wykonane z papieru, szkła czy plastiku, czy jest to szkło, plastik, czy papier? Jeśli plastik to jakiego typu? Opakowanie produktu powinno nadawać się do recyklingu.

  • Produkcja ekologicznych środków czystości jest bardziej wymagająca od produkcji środków tradycyjnych, z tego względu cena detergentów ekologicznych będzie wyższa.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.