New

WITAMINA D3 120TABL.

556

New

Witamina D3 w postaci cholekalcyferolu, ma naukowo potwierdzony korzystny wpływ na zdrowie. Jest jedną z najbardziej niedocenianych witamin dla zdrowia człowieka.

More details

10 Items

36,50 zł

Add to wishlist

More info

Prawidłowy poziom witaminy D jest konieczny do prawidłowego wchłaniania wapnia i fosforanów w przewodzie pokarmowym, zwiększa ich wchłanianie w obrębie nerek oraz wpływa na rozwój i mineralizację kości. Przy niskim poziomie witaminy D wapń nie jest wchłaniany z pożywienia w wystarczającej dawce. Skutkiem tego jest krzywica, osteomalacja (rozmiękczenie kości), a u dorosłych osteoporoza.


Witamina D zwiększa również liczbę i siłę komórek mięśniowych. Gdy jest jej za mało, mamy słabszą siłę mięśni, co sprzyja upadkom, które są jedną z podstawowych przyczyn złamań osteoporotycznych.

Najefektywniejsza synteza witaminy D3 w naszej szerokości geograficznej wystepuje od kwietnia do września. Niestety na ograniczenie syntezy witaminy D3 wpływa np. zanieczyszczenie powietrza czy stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Np. krem z filtrem SPF15 blokuje syntezę w 99%.


Witamina D pomaga w:

- prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu
- utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi
- utrzymaniu zdrowych kości
- prawidłowym funkcjonowaniu mięśni
- utrzymaniu zdrowych zębów
- w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
- bierze udział w procesie podziału komórekSkładniki: witamina D3 (cholekalcyferol), substancja wypełniająca-celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, stabilizator-fosforany wapnia, substancja przeciwzbrylająca-sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.Substancje czynne: Witamina D3(cholekalcyferol)

Ilość w 1 tabletce: 100 mcg (4000 IU)
Suplementy diety nie mogą być stosowane jak substyt zróżnicowanej diety.
Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki w ciągu doby.
Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.
Przechowywać w miejscu suchym oraz niedostępnym dla małych dzieci.

Opinie

Napisz opinię

WITAMINA D3 120TABL.

WITAMINA D3 120TABL.

Witamina D3 w postaci cholekalcyferolu, ma naukowo potwierdzony korzystny wpływ na zdrowie. Jest jedną z najbardziej niedocenianych witamin dla zdrowia człowieka.

Napisz opinię